Coaches

Револуционерен концепт на водени тренинзи или т.н. remote coaching. Зошто треба да избереш воден тренинг со тренер:

 1. Погодност: Можност да пристапиш до вежбање и насоки во секое време, на кое било место, одговарајќи на твојот распоред.
 2. Персонализација: Можност да добиеш план за вежбање според твоите цели и потребите.
 3. Ефективност: Тренерот е многу подостапен од 1:1 сесиите во сала.
 4. Разновидност: Пристап до широк спектар на тренинзи и вежби преку апликацијата.
 5. Одговорност: Редовни забелешки и следење на напредокот што ќе те држи мотивиран/а.
 6. Флексибилност: Можност да менуваш тренер или тренинзи без да се чувстуво на вина.
 7. Приватност: Никој не мора да знае со кого вежбаш.
 8. Патување: Погодно за чести патници кои сакаат да одржат континуитет во вежбање.
 9. Заедница: Социјални функционалности и опции за поврзување со истомисленици.

Како функционира?

 1. Избери си тренер
 2. Купи ја неговата програма
 3. Следи ги инструкциите на твојот емаил. Преземи ја MyFitKit мобилната апликација и најави се.
 4. Вежбај ги зададените тренинзи, комуницирај 24/7 со твојот тренер и следи си го прогресот.

Симона Ристовска

На 16 години за првпат влегов во светот на фитнсот и бодибилдингот. Долг период работев активно на себе за да стекнам знаење и искуства, а потоа и лиценца за бодибилдинг и фитнес инструктор. Веќе 6 години активно работам како инструктор и личен тренер.

Целта на мојот пристап кон секој клиент е, пред се’, да изгради здрави навики и здрав начин на живот. Со долготрен труд и посветеност да постигне резултати кои водат до идеална тежина: намалување на телесните масти, зголемување на мускулната маса, подобрување на крдиоваскуларниот систем, подобра мобилност, намален стрес, добар сон и здрав организам полн со енергија во текот на целиот ден.

Постојан надзор и целосна посветеност со цел постигнување на посакуваните резултати преку персонализирана програма на вежби и планови за ихрана. Не заборавајте дека големината на теговите и отпорот зависи од вашата физичка способност и цел.

Стојан Поповски

Од своја 6 годишна возраст почнувам со пливање каде во пионерска, кадетска и јуниорска конкуренција станувам шампион на Македонија. Од 2002-ра година професионално се бавам со триатлон и веќе 21 година сум натпреваривачки активен. Апсолутен шампион на Македонија 16 години последователно. 5 години во најдобрите 5 триатлонци на Балкан, единствен македонец со преку 130 триатлон стартови со европски и светски ранг. 4 европски, 4 светски првенства, преку 60 европски и светски купови како и две потенцијални олимписки кандидатури за Пекинг 2008 и Лондон 2012. Стипендист на Светската триатлон Федерација под капата на Интернационалниот Олимписки комитет и МОК пред ЛОИ Лондон 2012.

--

Since I was 6 years old, I started swimming, where I became the champion of Macedonia in pioneer, cadet and junior competitions. I have been professionally involved in triathlon since 2002 and have been competitively active for 21 years. Absolute champion of Macedonia for 16 consecutive years. 5 years in the top 5 triathletes in the Balkans, the only Macedonian with over 130 triathlon starts with European and world rank. 4 European, 4 World Championships, over 60 European and World Cups as well as two potential Olympic candidacies for Beijing 2008 and London 2012. Scholarship holder of the World Triathlon Federation under the umbrella of the International Olympic Committee and the IOC before LOI London 2012.

Евгенија Ризова

Фитнес тренер со повеќе од 6 години искуство во фитнес сферата. Главно работам со жени, а посебно сакам да работам со клиентки кои се во постпартум фазата. Јас сметам дека секој е способен да го изгради своето тело од соништата. Индивидуалниот пристап ќе ни овозможи заедно да работиме на твоите цели, според темпото со кое напредуваш. 

Без разлика дали твојата цел е да намалиш килажа, да се затегнеш или да ја подобриш твојата физичка подготвеност, персонализираната програма ќе ти овозможи поддршка и насока за побрзо остварување на посакуваните цели.

Зоки Петрески

Четири - кратен шампион на Македонија во боди билдинг и меѓународен IFBB натпреварувач со следните достигнувања:

2016 – Куп на Македонија – (прво место) 🥇 + апсолутен шампион 🏆

2018 - Куп на Македонија – (прво место) 🥇

2018 – Атлета на Македонија (прво место) - 🥇

2023 - Куп на Македонија – (прво место) 🥇

2023 – Трето место на Балканско првенство🥉

2023 – Трето место на - International IFBB Herkules Grand Prix🥉

Повеќе од 13 години во светот на фитнесот и боди билдингот од кои 8 години активна работа со клиенти како персонален тренер.

Стручна и персонализирана изработка на планови и програми за вежбање и исхрана, постојан надзор и помош во целиот процес со цел постигнување на посакуваната форма и физичка подготвеност.

Вики Балшевска

Professional fitness instructor with 8+ years of experience and excellent track of record with working with clients. Personal trainer and Gym instructor with BBFFM - Bodybuilding and Fitness Instructor certificate. Always making clients feel good, help them be happier, feel

self-confident, energized and motivated to reach their full potential and achieve their goals.

Energetic, friendly and always positive voice delivering great engaging workouts and fitness classes. Creating unique and personal workout exercises and programs for each client and aiming to empower clients to make them feel more self-confident in their abilities.

Work Fields:

Personal Trainer

Fitness and Bodybuilding Instructor

Skillathletic Instructor

Dance Instructor/Choreographer

Certificates:

BBFFM - Bodybuilding and Fitness Instructor Certificate

Skillathletic Course Certificate

Street Dance Instructor

Антонијо Трипуновски

Јас сум Антонијо Трипуновски, тренер за рекреативци, кондиционен тренер и нутриционст. Работам и со луѓе со повреди и болки. Во рехабилитацијата сум задолжен во делот на враќање на терен на спортисти т.е доцна фаза на рехабилитација. Уживам да им помагам на рекреативците да се вратат на своите активности без болки и уживам да ги уверувам луѓето дека дигаѓето на тегови може само да им помогне да бидат појаки, ако програмот е индивидуализиран за нив. Мојата мисија не е да направам краткорочна трансформација, туку сакам да им дадам систем кој има за цел да им помогне на луѓето да стекнат здрави навики како резултатите што ги постигнале би останале за цел живот. За тоа имам развиено систем на менторство кој им помага на луѓето да балансираат помеѓу приватен, професионален и социјален живот и покрај тоа да го вклопат вежбањето како начин на живот како би биле здрави, среќни и јаки цел живот! Спортистите уживам да ги гурам до нивните граници, дури и над тоа и да им помогнам да ги претворат нивните слаби во јаки страни.

НАШАТА МИСИЈА СО ФИТКИТ

Нашата мисија е да ви дадеме програми кои ќе ве научат како правилно да ја изведувате секоја вежба и да научите која вежба “работи„ за Вас. Има толку многу луѓе кои вежбаат според „добри програми“ а добиваат лоши резултати затоа што доброто е за секој различно. Што работи за некој друг, не значи дека ќе работи и за тебе. Ние гледаме на секој човек индивидуално и затоа сме достапни и отворени за комуникација и соработка.

Одбери програма која најдобро се совпаѓа со твојата цел и биди чекор поблиску до неа!

Бојан Живковиќ

Образование:

Дипломиран тренер по кошарка 2002 - 2006, универзитет „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ – Скопје, Факултет за физичка култура, насока: Спорт/ Кошарка

Работно искуство:

01.12.2021 – Palestra Fitnes Centar- инструктор

01.07.2021 – 31.08.2021 КФСМ -Репрезентација М 16 Мажи Кондиционен Тренер

17.09.2020 – 31.05.2021 К.К.- Ангели Кондиционен Тренер

15.01.2020 – 15.08.2020 К.К. ФМП Академија кодиционен тренер

16.03.2018 – 15.08.2020 Pro fitness Centar -инструктор

Март-Мај 2013 - Унија на спортски педагози

Истражувач ( Структура и развој на антропометриските, моторните и функционалните димензии и состојбата на поструралниот статус кај учениците од основните училишта во Општина Кисела Вода)

04.11.2011 - Фитнес инструктор и личен тренер

01.10.2010 – 04.11.2011 Fitness Club Fit -инструктор

2007 – 2008 КК Плејмејкер Центар- тренер

2006 – 2007 КК Амак СП - тренер

2005 – 2006 КК ВОДНО САНС - СКОПЈЕ ТРЕНЕР Водно Санс Скопје -тренер

Оваа веб-страница користи колачиња за да осигури дека ќе добиете најдобро искуство на нашиот веб-сајт. Прочитајте повеќе